Mamy nadzieję, że czekanie nie zniechęciło Was do odwiedzania naszego bloga, ponieważ mamy mały projekt o którym powiemy już niedługo :*
CAVALETTI I DRĄGI
Zacznę od cavaletti. Jest to tzw. wyżej ustawiony szereg drągów. Rozpoczęłam moją wypowiedź od nich, ponieważ jak widać nie ważna jest wysokość, tylko najazd. Z dobrym koniem nie ważne jest czy skoczysz 40 cm, czy 70 cm, ale ważne jest jak na nią najedziesz. Często słyszymy od rówieśników "Jakiej wysokości była ta przeszkoda?", a pytanie powinno brzmieć "Czy dobrze najechałam na tę przeszkodę i czy zrobiłam dobry półsiad?".
KRZYŻAK I STACJONATA
Kiedy już opanujemy najazd i półsiad możemy przejść do skoków. Krzyżak (jak większość o tym wie) pomaga nam w najeździe na środek przeszkody. Stacjonata zaś jest to przeszkoda wbrew pozorom trudna, zwłaszcza jak jest wysoka.
Krzyżak
Stacjonata
MUR
Jak sama nazwa wskazuje jest to mur zbudowany z lekkich bloków, łatwych do strącenia. Sama budowla wygląda dosyć solidnie.
OKSER I TRIPLE BAR
Oby dwie są wysoko-szerokie. Różnią się tym, że w triple barze przeszkoda z tyłu jest wyższa od tej z przodu, a w okserze są równej wysokości. Triple bar jest przeszkodą stosunkowo łatwą dla konia, bo odpowiada naturalnemu kształtowi ciała w skoku.
Okser
Triple bar
BRAMKA
Przypomina płot i jest zazwyczaj zbudowana z desek.
SZEREG
Jak się domyślacie są to przeszkody ustawione jedna po drugiej. Układ dwóch lub trzech przeszkód. Między przeszkodami koń wykonuje 1 lub 2 foulée (skoki) galopu (zależy od wielkości kroków).
RÓW Z WODĄ
Zajmuje do 4,5 m i bardzo często poprzedza ją wskazówka (niska hydra).
Zapraszamy do komentowania ! :)
Mega wpis! 🐴😍🙈
OdpowiedzUsuń🫶🏼
OdpowiedzUsuń🫶🏼
OdpowiedzUsuń